7 chyb při praní, které ničí oblečení vašich dětí 0
7 chyb při praní, které ničí oblečení vašich dětí

Nejčastější chyby při péči o oblečení

Správné praní, sušení a žehlení oblečení vám nejen umožní déle využívat oblíbené kousky, ale je to především velká úspora – vody, elektrické energie a peněz. Díky zavedení pouze několika změn získá jak vaše peněženka, tak životní prostředí. Zkontrolujte, zda se nedopouštíte těchto chyb při péči o šatník, a tím nezkracujete životnost oblíbených šatů či halenky.

Možná víte, že prádlo je třeba třídit, používat vhodné prací prostředky atd. Nikdo však není dokonalý a každému se může stát, že udělá chybu, například když hodí červenou ponožku do bílého prádla. Důležité je, aby se tato jedna chyba nestala zvykem.

Zjistěte, jaké jsou nejčastější chyby při péči o dětské oblečení a nejen o něj. Čtěte dál!

Ignorování etiket

Ať hodí první nůžky ten, kdo nikdy neodstřihl ani jednu etiketu z koupeného oblečení, například z šatů pro holčičky. Často tento malý kousek materiálu může být při nošení opravdu nepříjemný, proto se ho maminky z oblečení zbavují. Bohužel je to velká chyba!

Buďme upřímní – nejste schopni zapamatovat si všechna doporučení týkající se praní, sušení a žehlení každé části dětského šatníku. Na etiketě najdete informace o správné péči o šatičky pro holčičky i ostatní dětské oblečení. Díky tomu, když přijde čas na vyčištění outfitu, víte, jaký program a teplotu zvolit, aby oblečení mohlo celý proces přežít bez úhony.

Příliš mnoho nebo příliš málo pracích prostředků

I když informace o doporučeném množství pracího prostředku je uvedena na každém balení detergentu, mnoho lidí ho do pračky sype "od oka". Bohužel příliš malá nebo příliš velká dávka může mít obrovský vliv na další stav oblíbených šatů pro holčičky a dalšího oblečení. Pokud patříte do této skupiny lidí, určitě se řiďte doporučeními a dávkujte správné množství pracího prášku a tekutin.

Kromě toho může nadměrné množství pracího prostředku způsobit nedostatečné vypláchnutí detergentu z dětského oblečení. Takové jednání z dlouhodobého hlediska končí vznikem odbarvení a zvýšením náchylnosti k poškození dětského šatníku. Navíc nevypláchnuté prostředky mohou být příčinou vyrážek a podráždění kůže, zejména u malých dětí! Dodatečné máchání však znamená další náklady na vodu a energii, a přitom stačí jen správně dávkovat prášek!

Špatný výběr pracích prostředků

"Mám jen prášek na bílé, ale nasypu ho do tmavého oblečení. Co se může stát?" No, existuje několik verzí pracích prostředků ne bez důvodu! Každý z nich obsahuje vhodné enzymy, pečující složky a povrchově aktivní látky, které mají nejen účinně odstranit skvrny, ale také pečovat o čištěný šatník.

Co se tedy může stát? Prášky na světlé tkaniny obsahují silnější detergenty a bělicí prostředky. Takže když je použijete například na tmavé šaty pro holčičky, mohou rychleji ztratit hloubku barvy. Proto se snažte vybírat vhodné prací prostředky podle typu praní.

Příliš vysoká teplota

Je pochopitelné, že při čištění špinavého oblečení chcete odstranit také mikroorganismy a další bakterie. Nastavení teploty vyšší, než je doporučeno výrobcem, však může výrazně zkrátit životnost oblíbených outfitů a šatů pro holčičky. Příliš vysoká teplota má obrovský vliv na strukturu materiálu, který se může velmi oslabit nebo dokonce srazit! Proto neriskujte a raději při praní nastavujte nižší hodnoty.

Praní oblečení na lícové straně

Zdánlivě jednoduchá věc, ale mnoho lidí na ni zapomíná. Praní na rubové straně chrání oblečení a šaty pro holčičky před přílišným odbarvením, poškozením potisků a odtržením vystupujících aplikací (např. všitých flitrů nebo perliček). Proto od nynějška, než něco hodíte do pračky – zkontrolujte, zda je to obrácené na rubovou stranu!

Příliš časté praní

Samozřejmě v tomto bodě nikdo nevyzývá k opuštění hygieny šatníku! Některé typy tkanin však můžete klidně čistit méně často, aniž byste ztráceli na vzhledu a kvalitě oblečení. Jde především o džíny a vlnu.

Pro tyto materiály platí, že čím méně kontaktu s vodou, tím lépe. Navíc oblečení z těchto tkanin skvěle reaguje na větrání a vymrazování (ačkoli zde je třeba být opatrný, protože to může ovlivnit pružnost vláken). Pokud se tedy v šatníku vašeho dítěte nachází vlněný svetr nebo džínové šaty pro holčičku, dvakrát si rozmyslete, zda opravdu musí skončit v pračce.

Čištění pračky

Praní provádíte pravidelně každých několik dní. A kdy jste naposledy vyčistili samotnou pračku...? Bohužel je to častá chyba mnoha lidí. Zařízení je třeba také pravidelně čistit, a to nejen samotný buben a gumu, ale také zásuvku na prášek, trubky a odtok. K tomuto účelu můžete použít speciální přípravky nebo přírodní čisticí prostředky (ocet, kyselinu citronovou, jedlou sodu atd.). Takové čištění provádějte alespoň jednou měsíčně a vaše prádlo bude určitě vždy čisté.

Jak vidíte, existuje ještě mnoho chyb, kterých se můžete dopustit při péči o oblečení. Naštěstí není těžké je odstranit a změna návyků vám může přinést měřitelné výhody. Od nynějška, než nastavíte praní, zamyslete se nad tím!

Přidat komentáře (0)

Submit
nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium