Viva la fiesta aneb jaké šaty pro dívky vybrat na karneval? 0
Viva la fiesta aneb jaké šaty pro dívky vybrat na karneval?

Ach, teď se to stane! Konečně přišel masopust a s ním i spousta příležitostí k perfektním večírkům a akcím! Stojí za to prožít tento čas pořádně, a proto se již nyní ujistěte, že jste svému dítěti pořídili to správné karnevalové oblečení.

Kde se karneval vzal? Co bude v módě v letošní karnevalové sezóně 2024? Na co si dát pozor při nákupu karnevalových šatů pro dívku? Najdete v nejnovější kolekci Zoya Fashion tu správnou kreaci pro svou dceru? Vše se dozvíte v tomto článku - čtěte dál!

 

Několik slov o tom, odkud karneval pochází

Co je karneval? Je to období mezi Třemi králi a Popeleční středou, během kterého lidé pořádají veselé bály, maškarní plesy, zábavy, akce a společné veselí.

Původ názvu tohoto ročního období je velmi zajímavý - masopust pochází z latiny (caro, vale) a znamená... loučení s masem. To pravděpodobně souvisí s velkým půstem, během něhož se omezuje příjem potravy. Právě období masopustu sloužilo k tomu, aby si člověk jednoduše užil jídla "do zásoby".

Masopust je velmi spojen s veselou zábavou a tancem. V dřívějších dobách byly silně spjaty s různými vírami, které měly například zajistit lepší úrodu (čím vyšší skok, tím vyšší úroda obilí). Velmi časté byly také tance u ohňů. V dnešní době se karnevaly skládají z veselých průvodů, společných zábav v domácnostech nebo večírků ve speciálně pronajatých sálech.

Jaké jsou nejznámější karnevaly na světě? Určitě se vám vybaví akce jako karneval v Riu (s krásnými tanečnicemi v kostýmech z peří a flitrů) nebo karneval v Benátkách (s propracovanými maskami na obličeji). Doporučujeme vám také vytvořit si vlastní verzi karnevalu, při které můžete společně s dětmi prožít zajímavé a kreativní chvíle!

 

Jaké trendy v dětské módě se objeví na karnevalu 2024?

Pokud v tomto období plánujete večírek nebo se chystáte uspořádat nějakou akci, vyplatí se zajistit si to správné oblečení! Co tedy bude na letošním karnevalu v módě? Jaké elegantní šaty pro dívky jsou pro tuto výjimečnou příležitost ty pravé?

Během karnevalu byste měly zazářit na dálku! Proto neváhejte a vyberte si modely šatů pro dívky se spoustou flitrů, třpytek a jemně se třpytících perel. Perfektní budou šaty v klasických barvách zlaté a stříbrné, ale stále častěji jsou vidět i červené kreace.

Co se týče materiálu, tuto sezónu jsou velmi trendy tylové šaty pro dívky. Čím více vrstev, tím lépe! Lehkost látky v kombinaci s třpytem flitrů je dokonalým receptem na perfektní karnevalové šaty pro dívku. Vaše dcera si je jistě zamiluje.

 

Co dalšího je třeba mít na paměti při výběru šatů pro dívku na karneval?

Je velmi důležité, aby karnevalové šaty pro dívku odpovídaly současným módním trendům. Nesmíte však zapomínat na to nejdůležitější - pohodlí! Oblečení může být krásné, ale pokud není praktické a dítě se v něm necítí pohodlně, celé kouzlo karnevalového večírku splaskne jako mýdlová bublina.

Co tedy můžete udělat, aby se to nestalo? Při výběru karnevalových šatů pro své dítě věnujte pozornost těmto aspektům:

  • Materiál. Karneval je v zimě, takže šaty pro dívku musí být nejen prodyšné, ale především teplé. Volte přírodní látky s hustou vazbou, které dítě ochrání před nízkými teplotami a postarají se o jeho citlivou pokožku.
  • Kvalita šití a prošívání. Aby si vaše dítě mohlo ve vybraných dívčích šatech volně hrát, nesmí nic škrábat ani omezovat v pohybu. Proto pečlivě zkontrolujte švy a šití mezi látkami, než se rozhodnete pustit své dítě na karnevalový večírek v objednaném výtvoru.
  • Délka. Dlouhé dívčí šaty mohou vypadat krásně, ale mohou také zbytečně rozptylovat pozornost. Pokud vaše dcera patří k živým dětem, pro které je obtížné zůstat na jednom místě a které se mohou snadno potlouct a převrátit, zvolte kratší model.
  • Velikost. Nekupujte dívce karnevalové šaty s úmyslem použít je na jiné zvláštní události. Proč? Protože příliš velké šaty naruší tělesné proporce vašeho dítěte a budou pro něj jednoduše nepohodlné. Snažte se tedy vybrat model ve správné velikosti a je možné, že jej budete nosit i na jiné významné rodinné události.
  • Preference dítěte. Móda je móda, ale vaše dcera by měla mít při výběru šatů pro dívku na karneval nejdůležitější slovo! Ona nejlépe ví, co se jí líbí a v čem se bude cítit dobře. Připravte si proto předem seznam navrhovaných modelů a vyberte z nich dokonalé oblečení na karnevalový večírek!

 

Návrhy karnevalových šatů pro dívky od Zoya Fashion

V naší kolekci samozřejmě najdete mnoho návrhů šatů pro dívky, které odpovídají současným karnevalovým trendům. Zde je několik příkladů, které by se vám mohly líbit!

 

Elisa

Elisa jsou dívčí šaty, které se dokonale hodí k současné karnevalové módě! Jsou v červené barvě, vrchní část zdobí celá vrstva flitrů, zatímco spodní část se skládá z několika vrstev tylu. V této kreaci bude vaše dcera vypadat jako malá princezna!

 

Imelda

Imelda je jedinečným návrhem pro karneval. Jedná se o zlaté flitrové šaty pro dívku. Střih připomíná modely z 60.-70. let, takže se budou skvěle hodit na tematický večírek. Volně splývavá látka a široké rukávy umožní vašemu dítěti volně si hrát. Určitě se bude líbit dívkám, které ocení originální šaty.

 

Lavi

Pokud hledáte jednoduché, ale přesto okouzlující šaty pro dívku na karneval, Lavi by tyto požadavky měla splnit. Měkká béžová barva, střih bez rukávů a tylový lem vytvářejí pohodlnou a decentní kreaci. Aby šaty dodaly šmrnc, jsou v pase a na spodní vrstvě šatů zdobeny flitrovým prošíváním. Jedná se o návrh, který bude ideální pro malé zavinovačky.

Chcete-li si prohlédnout další modely, klikněte a podívejte se do sekce DÍVČÍ ŠATY.

Přidat komentáře (0)

Submit
nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium