Lehké a vzdušné - tylové šaty pro dívku 0
Lehké a vzdušné - tylové šaty pro dívku

Dříve se tento materiál používal hlavně pro svatební a scénické kreace, nyní však získává širší uplatnění. Je ceněn pro svou lehkost, vzdušnost a jemný vzhled. Tvorbě dodává charakter a styl. Co je to? Je to tyl, který se stále častěji používá k výrobě krásných a elegantních šatů pro dívky.

Podívejme se blíže na tuto výjimečnou látku, díky níž se vaše dcera bude v tylové kreaci cítit jako skutečná princezna. V tomto článku se mimo jiné dozvíte, z čeho se tyl vyrábí a na co se nejčastěji používá. Objevíte také nejzajímavější tylové šaty pro dívky z naší nejnovější kolekce.

 

Co je to tyl?

Vzhled této tkaniny nejlépe vystihuje, že se jedná o lehkou ažurovou tkaninu. Šatům dodává průhlednost a objem. Jak se ukázalo, na trhu existuje mnoho druhů tylu. Správný výběr nakonec určuje vzhled například dívčích šatů.

Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými druhy tylu?

  • Materiál. Rozlišujeme tyl vytvořený z přírodních materiálů, jako je hedvábí a bavlna, a z umělých materiálů, jako je polyester nebo polyamid.
  • Gramáž, což je hmotnost metru čtverečního tkaniny vyjádřená v gramech.
  • Tvar ok. Mohou mít podobu včelích pláství, mnohoúhelníků, kosočtverců atd.
  • Tuhost materiálu. Měkčí tyl se nejčastěji používá na šití oděvů, zatímco tužší tyl je ideální na různé dekorace.

 

Co lze vyrobit z tylu?

V minulosti se tyl používal především na baletní kostýmy, divadelní kostýmy, svatební kreace a dekorace, závoje a... záclony! Dnes se s ním stále častěji setkáváme i v každodenní módě. Objevuje se například v dětských sukních a šatech pro dívky i dospělé ženy.

Vznikají z něj modely, jako jsou pettitskirt pro dívky nebo elegantní princesky a bombarďáky pro dívky. Tylové kreace se skvěle hodí na významné rodinné oslavy: svatby, křtiny a přijímání, ale i plesy a narozeniny. Méně zdobné vzory se budou hodit i pro každodenní dívčí stylizaci.

 

Jak se staráte o tylové šaty pro dívky?

Vzhledem ke své struktuře je tyl poměrně choulostivý materiál. Při praní a žehlení s ním zacházejte opatrně. Doporučujeme prát oděvy z této tkaniny v ruce. Vyprané tylové šaty nekruťte ani neždímejte! Je lepší je rovnoměrně pověsit na sušák a nechat přirozeně uschnout.

Tylové kreace nedoporučujeme prát ani na jemné programy. Velmi snadno se totiž stane, že se látkové očko přetáhne například o zip jiného oděvu. Tím se vaše oblíbené tylové šaty pro dívku rychle zničí.

Pokud jde o žehlení, provádějte ho opatrně. Dávejte pozor na teplotu. Ideální je použít žehlení s párou. Vyhnete se tak spálení a nevzhledným skvrnám, pokud by se teplota náhle vymkla kontrole. Můžete také vyzkoušet vertikální napařovací žehličky, které vám práci značně usnadní a urychlí.

 

Modely tylových šatů pro dívky na Zoya Fashion

Jaké tylové šaty pro dívky najdete v obchodě Zoya Fashion? V našem sortimentu máme mnoho modelů elegantních dívčích šatů pro zvláštní příležitosti, ale i modely, které využijete každý den. Níže uvádíme několik modelů tylových šatů, které vás mohou inspirovat pro zajímavé dětské styly.

 

Valerie

Valerie jsou šaty pro dívky pro zvláštní příležitosti. Spodní část kreace tvoří svisle našité tylové volány v podobě kaskády. Díky tomu je celkový styling velmi nápadný a nesmírně elegantní. Šaty jsou k dispozici ve dvou barvách: béžové a černé. Budou se skvěle vyjímat na významných rodinných událostech.

 

Ismena

Ismena je stejně nápadný návrh. Jemný tyl je zdobený flitry a vytváří nádherný vzor srdíček a hvězdného prachu. Tento model bude ideální pro sebevědomé, odvážné dívky, které se nebojí vyniknout a chtějí zazářit při významných událostech.

 

Angel

Angel je klasický vzor šatů pro dívky. Hodí se pro zvláštní příležitosti i každodenní nošení. Vrchní část šatů tvoří krajka s podšívkou. Spodní část naopak tvoří několik vrstev tylových volánů. Dohromady vytvářejí krásnou kombinaci dvou jemných druhů látek.

 

Elodie

Pokud jde o tylové šaty pro dívky, nemohli jsme zapomenout na Elodie! Tylové volány nejenže dodávají stvoření objem a královský vzhled, ale také se krásně vznášejí při hře a tanci na tanečním parketu. Zvolte tyto šaty pro svou dceru, pokud chcete, aby se na plese cítila jako skutečná princezna!

 

Chanel

Chanel jsou šaty pro dívku silně stylizované do 20. a 30. let 20. století. Spodní část šatů tvoří kaskádovitě všitý tyl. Ten dodává kreaci tu správnou atmosféru a charakter oděvu z této doby. Tyl je použit také na rukávech a ve výstřihu, což ještě umocňuje efekt. Jedná se o velmi elegantní kousek, který lze použít v mnoha různých stylech.

 

Tylové doplňky do vlasů? Proč ne!

Navzdory své jemnosti je tyl materiálem s širokou škálou využití. Nepoužívá se pouze na oděvy. Je také skvělým doplňkem celkového tvoření! V Zoya Fashion v sekci DOPLŇKY najdete mnoho tylových kousků, které nejenže zvládnou účes vašeho dítěte, ale také krásně podtrhnou krásu vaší dcery. Prohlédněte si je a vyberte si ty, které budou nejlépe vyhovovat vaší představě o outfitu.

Tyl je velmi půvabný materiál, který dokáže podtrhnout dívčí vzhled a dodat oblečení lehkost. Není divu, že dívky milují tylové šaty! Tvorba z této látky je praktická, vzdušná, pohodlná a elegantní. Proto pokud chcete mít jistotu, že šaty pro dívku na zvláštní příležitost budou tou správnou volbou, vsaďte na tylové modely!

Přidat komentáře (0)

Submit
nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium