Jak vybrat stylizaci podle charakteru dítěte? 0
Jak vybrat stylizaci podle charakteru dítěte?

Víte, že takové vlastnosti jako charakter či osobnost dítěte závisí mimo jiné na genech? I když je nemůžete zcela ovlivnit, je dobré pomáhat je formovat a umožnit jim vyjadřovat se již od samého začátku! Dítě, stejně jako každý malý člověk, má své nálady a preference, které je třeba brát v úvahu nejen při každodenních rozhodnutích, jako je např. oblékání, ale především je respektovat, podporovat a rozvíjet.

Zjistěte, jak sestavovat dětské stylizace pomocí oblečení, včetně šatů pro dívky, aby se hodily vašemu dítěti po všech stránkách.

Proč je dobré nechat děti rozhodovat o výběru oblečení?

Jak řekl Janusz Korczak, „Nejsou děti, jsou lidé“. Děti, i když toho mnoho nevědí a svět ještě neznají, se ho učí především prostřednictvím zážitků. Uznáním subjektivity dítěte a dáním mu možnosti rozhodovat v určitých věcech formujete budoucího nezávislého a sebevědomého dospělého člověka. A přece každý rodič chce, aby si jeho ratolest skvěle vedla v životě.

Proto dovolte svému dítěti činit některá rozhodnutí a zjišťovat jejich důsledky. Přizpůsobte tato rozhodnutí jeho věku. Prvním z nich může být právě sestavení outfitu do školky. Taková činnost umožní dítěti nejen vyzkoušet dostupné možnosti, ale také ukáže, že jeho názor se počítá a naučí ho vyjadřovat sebe sama.

Nejdůležitější je tedy společně poznávat, kým vaše dítě je a kým se pomalu stává. Zde je několik příkladů typů charakterů a stylů oblékání, které je nejlépe vystihnou.

Sladká a radostná

Vaše dcera je kvintesencí dívčího půvabu. Má typicky ženské zájmy, je citlivá, plná vášně a osobního kouzla. Radost jí přináší pomoc druhým a rozvíjení nových koníčků. Je jemná a trochu plachá.

V tomto případě je nejlepší vsadit na klasické, dívčí vzory. Sladké a radostné stylizace, šaty pro dívky plné volánů, tylu a pastelových barev dokonale odrážejí charakter vašeho dítěte. Tento druh kombinací oblečení je prvními kroky k ženským stylizacím!

Doporučené styly: romantický, preppy, boho.

Doporučené modely šatů pro dívky: Amelia, Nel, Matilda.

Buntovná

Tento charakter je úplným opakem předchozího příkladu. Nesnáší vnucené společenské normy a neustále proti nim bojuje. Připomíná spíše klučičí typ, který se vymyká obecně přijatým pravidlům. Ráda chodí vlastními cestami a zkouší nové věci. Je poněkud odtažitá vůči ostatním lidem, ale při bližším seznámení je věrná a přátelská.

Buntovné charaktery nemají rády schémata, ale milují je porušovat. Rády zdůrazňují svou nezávislost a vynikají v davu. Proto se dívky s takovou osobností budou cítit dobře ve výrazných, barevných a poněkud nekonvenčních stylizacích.

Doporučené styly: rockový, hippie, vintage.

Doporučené modely šatů pro dívky: Mila, Dolores, Imelda.

Průbojná

Je všude plno, vždy ochotná pomoci a plně zapálená do svých činností. Duše společnosti, která neustále žertuje. Přitahuje lidi a má s nimi výborný kontakt. Nemá problém navazovat nové známosti, naopak vede skupinu a spojuje ji. Vždy usměvavá, laskavá a šikovná – tak lze stručně popsat vaše dítě.

Oblečení průbojné dívky by mělo na první pohled říkat, že jde o osobnost s tímto charakterem. V tomto případě se vaše dcera bude cítit dobře v intenzivních barvách a lesklých tkaninách. Díky tomu na sebe upoutá pozornost a ocitne se ve středu zájmu, který má tak ráda.

Doporučené styly: glamour, etno.

Doporučené modely šatů pro dívky: Chloe, Susanna.

Aktivní

Je to typ, který je velmi ambiciózní a cílevědomý. Soustředí všechny síly na dosažení toho, co si naplánovala – ať už je to vítězství v chemické olympiádě nebo výhra ve sportovních závodech. Velmi zapálená do všech činností, nápomocná a efektivní. Nebrání se přátelství, ale je spíše introvertní povahy.

Pro aktivní dítě bude nejdůležitější komfort a praktičnost oblečení. Stylové tepláky, lehkost pařížského stylu nebo klasické kombinace umožní obléci se pohodlně a zároveň neztratit energii potřebnou pro další činnosti (koneckonců i rozhodování o výběru stylizace stojí nějakou energii!). Takové oblečení bude praktické téměř v každé situaci.

Doporučené styly: sportovní, pařížský, klasický.

Doporučené modely šatů pro dívky: Eve, Diana, Silvia.

Samozřejmě to jsou jen některé příklady, jak můžete své dítě oblékat podle jeho charakteru. Jednotlivé osobnostní rysy se mohou lišit a prolínat se v případě vaší dcery. Koneckonců, každý člověk je unikát, který se každý den objevuje. Proto experimentujte a zkoušejte nové módní kombinace, až nakonec najdete styl, který nejlépe odráží charakter a preference vaší dcerky.

Přidat komentáře (0)

Submit
nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium