Minimalistický Styl a Neutrální Barvy: Nový Trend v Dětském Oblečení 0
Minimalistický Styl a Neutrální Barvy: Nový Trend v Dětském Oblečení

Máte dost růžové a modré? Sázejte na neutrální barvy v dětském oblečení. Růžové šaty pro dívku, modré kombinézy pro chlapce... Přestože se malé děti příliš neliší, společnost od samého začátku života vyžaduje zřetelné určení pohlaví ve jejich šatníku. Nicméně čím dál více rodičů se těmto požadavkům vzpírá a volí oblečení v neutrálních barvách.

Odkud pochází takové přiřazení barev k pohlaví? Jsou dětské oblečení a šaty pro dívky v neutrálních barvách opravdu dobrý nápad?

Proč je barva růžová přiřazována dívkám a modrá chlapcům? Na první pohled to možná není zřejmé, ale růžová barva nepatřila vždy dívkám a modrá chlapcům. Tento barevný trend vznikl až ve 20. století! Jak došlo k tomu, že tyto barvy „změnily pohlaví“?

Dříve byla modrá přiřazována dívkám, protože tento odstín byl spojován s Pannou Marií. Malé dívky se měly ztotožnit s její božskostí, čistotou a poddajností. Červená naopak (spíše její zředěná verze v podobě růžové) byla spojována s mocí, silou a krví Kristovou, a proto chlapci byli častěji oblékáni do růžové.

Proč tedy došlo k výměně těchto barev? První zmínky o tomto tématu pocházejí z Versailles. Ludvík IX. si vybral modré pozadí pro královské znaky. Postupem času barva přešla z božských rukou do aristokracie a nakonec se dostala na uniformy. Právě po druhé světové válce začíná být modrá stále více spojována s chlapci.

Stejně tak se děje s růžovou pro dívky. Všechno díky markýze de Pompadour, která prohlásila, že je to barva o „vynikající jemnosti“ a zavedla ji na versailleské salony. Od té doby dámy dvora, nechtějící ustupovat své paní, začaly oblékat své dcerky do růžova. S časem se růžová stává oblíbenou barvou návrhářů dámské módy a hvězd filmového plátna 20. století.

Více o historii barev dětského oblečení a evoluci dívčích šatů v průběhu let se dočtete v tomto článku – KLIKNĚTE ZDE.

Nejnovější trend v dětském oblečení? Zemité barvy a minimalistický styl Existuje nějaký příkaz shora, jak oblékat děti podle pohlaví? Samozřejmě, že ne! Naopak, trend, kdy se rodiče postaví proti takovým společenským tlakům, sílí. Stále populárnější se stávají dětské oblečení v minimalistickém designu a zemité barvy.

Proč rodiče čím dál častěji oblékají své malé děti právě takto? Důvodů pro takové jednání je několik:

Neutrální barvy se hodí téměř na každou příležitost. Snadno vytvoříte elegantní kompozici, která bude vypadat uklizeně a esteticky. Jde obvykle o velmi jednoduché střihy šatů pro dívky a dětského oblečení. Absence dalších stužek, korálků a prvků znamená větší bezpečnost pro děti. Na šatech pro dívky a dětském oblečení v těchto barvách je méně vidět jakékoli nečistoty. Béžová, tělová růžová nebo krémová jsou barvy, které působí uklidňující, zvláště na novorozence a kojence. To je způsobeno tím, že tyto barvy jim připomínají barvu kůže matky, a tedy – bezpečí. Jedná se o ekologickou volbu. Neutrálně barevné oblečení ve dobrém stavu můžete předat další mamince, bez ohledu na pohlaví jejího dítěte. Tímto nejenže uděláte krásný dárek, ale také snížíte znečištění životního prostředí.

Generace smutných béžových dětí? Někteří lidé považují šaty pro dívky a dětské oblečení v zemských barvách za příliš smutné. Dokonce vznikl vtipný profil na Instagramu – OfficialSadBeige, který s nadsázkou komentuje současný módní trend neutrálního oblečení pro děti.

Žádné extrémy nejsou dobré, proto je třeba zachovat míru i při skládání minimalistického dětského šatníku v neutrálních barvách. Je dobré oživit stylizace silnější barvou, která celku dodá trochu dynamiky a charakteru. Díky tomu nikdo nebude mít pocit, že vaše dítě patří do generace „smutných béžových dětí“.

Šaty pro dívky v přírodních barvách. Co najdete v Zoya Fashion? V kolekci Zoya Fashion jsme také připravili nabídku elegantních šatů pro dívky v minimalistickém a neutrálním stylu. Mezi produkty máme jak každodenní kreace (jako je pletená Nel nebo unikátní Emilie), tak modely pro speciální příležitosti (například romantická Dolores a tylová Violette).

Prohlédněte si nyní další střihy – přejděte na záložku DÍVKY a vyberte ideální šaty pro vaši dceru.

Přidat komentáře (0)

Submit
nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium