Turbany pro dívky - trefa do černého v dětské módě? 0
Turbany pro dívky - trefa do černého v dětské módě?

Jak chránit hlavu dítěte před různými atmosférickými vlivy (například nízkými teplotami nebo sluncem) v souladu s aktuálními dětskými módními trendy? Můžete samozřejmě zvolit klasiku a vybrat pro svou dceru obyčejné, nudné klobouky nebo... se trochu odvázat a obohatit styling o efektní a barevné dětské turbany!

Dívčí turban je pokrývka hlavy, kterou velmi často volí maminky dívek. Je to jen módní výstřelek? K čemu se bude dětský turban hodit? Jak vybrat správnou velikost? Více se dozvíte z našeho článku!

 

Jsou turbany pro děti jen módní záležitostí?

Trend turbanů pro dívky je patrný již několik let. Obzvlášť viditelný je na stránkách, jako je Instagram a Pinterest. Není divu! Turban vypadá nesmírně stylově a dodává oblečení charakter. Dívky se díky němu mohou cítit jako malé modelky z obálek módních časopisů.

Kromě dekorativní funkce jsou dětské turbany ceněny maminkami pro svou všestrannost. Hodí se k mnoha účesům, na hlavě dítěte drží na svém místě a navíc ji chrání před chladem, větrem nebo ostrým sluncem. Jsou proto oblíbenou volbou i pro miminka.

Dětské turbany jsou lehké. Nejčastěji jsou vyrobeny z přírodních a měkkých materiálů, které děti rády nosí. Proto věříme, že budou na dětských módních prknech (a na hlavách mnoha dětí) kralovat ještě dlouho.

 

Jak se určuje velikost turbanu pro dítě?

Mnoho výrobců označuje velikost pokrývky hlavy pro dítě podle věku. To však není dobrý ukazatel. Děti se od sebe často liší. Turban pro tříměsíční dítě se může ukázat jako příliš malý nebo příliš velký.

Rodiče velmi často volí o něco větší modely vzhledem k tomu, že rozměry oblečení a doplňků pro miminka a malé děti se někdy mění ze dne na den. Správná velikost turbanu pro holčičku je však zásadní pro dostatečnou ochranu hlavy a správnou izolaci proti chladu. Jaké je tedy nejlepší řešení?

Dívčí turban vybírejte stejným způsobem jako ostatní pokrývky hlavy pro děti, tedy změřením obvodu hlavy. Jak toto měření správně zkontrolovat? Jednoduše přejeďte krejčovským metrem nebo provázkem přes střed čela vašeho dítěte a přes vrcholky uší. Poté měření zkontrolujte nebo změřte délku provázku.

 

S čím nosit dětský turban?

Výběr správného turbanu pro dívku je skutečným uměním. Tento model pokrývky hlavy je už sám o sobě docela jemný díky volánkům nebo vázání na přední straně. Pokud jej tedy plánujete nosit do každodenního života své dcery, volte spíše tlumené vzory a barvy.

To však neznamená, že se musíte zcela vzdát krásných květinových nebo geometrických vzorů. Nejdůležitější je zachovat při tvorbě oblečení vašeho dítěte střídmost! Pokud jste pro své dítě vybrali vzorovanější turban, dbejte na to, aby zbytek stylingu byl tlumený.

Byl by dětský turban vhodným doplňkem k dívčím šatům? Určitě! Mnoho maminek si právě vybírá dětské dívčí turbany ke stylizaci pro zvláštní příležitosti, jako jsou svatby, přijímání nebo křtiny. Volánky a vázačky na tomto typu pokrývky hlavy velmi dobře zvýrazňují charakter slavnostního oblečení. Jsou také krásným doplňkem vzhledu.

 

Na co se zaměřit při výběru turbanu pro dívku?

Pokud chcete, aby vaše dcera ráda nosila dětský turban na výlety a aby plnil všechny své ochranné funkce, podívejte se na těchto několik dalších důležitých bodů.

  • Materiál. Je důležité, aby byl přírodní a prodyšný, aby se hlavička dítěte nepřehřívala. Jinak může způsobit kožní problémy, zhoršit stav vlasů a způsobit nachlazení. V létě bude perfektně fungovat bavlna. Pokud hledáte dívčí turban pro chladnější dny, poohlédněte se po vlněných modelech.
  • Způsob šití. Dětská pokožka je zejména v kojeneckém věku velmi citlivá. Podívejte se, jak byly švy provedeny a zda něco nezpůsobí další podráždění (např. visačka).
  • Pohodlí pro děti. Vyberte si dětský turban, který bude dceři bezpečně držet na hlavě. Příliš velký turban jí bude sklouzávat přes oči a příliš malý turban jí může způsobit bolesti hlavy. Je také důležité, aby byl turban pro dívku měkký a příjemný na dotek. To zajistí, že po něm vaše dítě bude rádo sahat.
  • Preference dítěte. Kromě toho, že by se dětský turban měl hodit do dívčího šatníku, musí se vaší dceři především líbit. Nabídněte jí několik vzorů. Z nich vyberte ideální model pro různé příležitosti.

Turbany pro dívky na Zoya Fashion

Dětskou módu bedlivě sledujeme. Proto jsme nemohli vynechat tak důležitý stylingový doplněk, jako je dětský turban! V našem sortimentu najdete modely s volánky, mašlemi a kravatami v krásných barvách, které se hodí k mnoha outfitům. Jsou vyrobeny z příjemné bavlny a hřejivého veluru. Nabízejí tak dostatečnou ochranu před sluncem nebo nízkými teplotami.

Seznamte se s nejnovější kolekcí a dostupnými modely v sekci TURBANY PRO DÍVKY. Společně si vyberte dokonalou pokrývku hlavy pro různé příležitosti.

Přidat komentáře (0)

Submit
nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium