První Botičky Pro Miminko: Kdy a Jak Vybrat Nechodky 0
První Botičky Pro Miminko: Kdy a Jak Vybrat Nechodky

Ty malé a roztomilé dětské botičky jsou často vybírány budoucími maminkami jako rekvizita k oznámení radostné novinky blízkým. Boty nechodky slouží však nejen jako symbol očekávání potomka, ale především k ochraně jeho jemných nožiček před chladem. Ale jsou opravdu potřebné? Co byste měli vědět před nákupem prvního páru botiček pro děti?

Kdy koupit první boty pro dítě? Odborníci v oblasti pediatrie a fyzioterapie se shodují – čím později dítě obuje botičky, tím lépe. První rok života miminka je důležitý pro vývoj kosterního a pohybového systému. Proto je v takovém případě nejlepší volbou nechat nožičky bosé a umožnit jim přímé poznávání povrchu.

Nicméně ne vždy je možné nechat dítě bez obuvi. V podzimně-zimním počasí nohy potřebují dodatečnou ochranu před zimou a deštěm nebo sněhem, kdy ponožky bývají nedostatečné. V takovém případě se vyplatí sáhnout po botičkách nechodky.

Co to jsou boty nechodky? Botičky nechodky jsou typ obuvi vytvořený pro děti od narození do doby, kdy začnou dělat své první kroky (asi 12–18 měsíců života). Často slouží jako teplejší alternativa k ponožkám. Hlavním úkolem je zajistit správný tepelný komfort v nepříznivých povětrnostních podmínkách (zejména pro starší miminka, která nemusí chtít vždy procházet ve vozíku pod dekou).

Rodiče často vybírají boty nechodky pro různé důležité události a speciální příležitosti, jako jsou svatby, křtiny, narozeniny nebo rodinné oslavy. V takovém případě tyto boty doplňují dětský outfit (např. s šatičkami pro holčičky) a zároveň chrání nohu před chladem a špínou.

Jsou botičky nechodky nezbytné pro dítě? Boty nechodky nejsou nezbytným prvkem výbavičky pro dítě. Jsou však užitečné v zimě. Pokud však většinu času trávíte doma, nechte malého průzkumníka poznávat svět bosou nohou. V létě je také dobré nechat dětské nožičky „dýchat“. Tímto způsobem pečujete o správný vývoj jeho svalů, kostí a kloubů.

Jak vybrat velikost prvních bot nechodky? Nejdůležitější pravidlo – nikdy nekupujte dětské boty „od oka“! Dětské nohy často mají vysoké klenby, proto je dobré vyzkoušet každou botu.

Aby jste správně změřili velikost, na listu A4 označte nejvzdálenější body nohy a poté změřte rozměr pomocí měřidla. Mnoho obchodů s obuví má k dispozici odpovídající nástroje, díky kterým přesně změříte délku vložky.

Pamatujte také, aby jste nevybírali botičky nechodky „na těsno“. Dětská noha roste každý den, proto je dobré mít v obuvi trochu prostoru. Kontrolujte také velikost každé 3 měsíce a zkontrolujte, zda botička netlačí nohu.

Na co si dát pozor při výběru botiček nechodky? Samozřejmě vzhled dětské obuvi je velmi důležitý. Ale pokud chcete správně pečovat o zdraví a prevenci nohou vašeho dítěte, měli byste zvážit několik dalších aspektů týkajících se botiček nechodky.

Materiál. Je vhodné, aby boty nechodky byly vyrobeny z prodyšných materiálů. Tím zabráníte pocení malých nožiček a následnému podráždění kůže. Správné šití. Na první pohled se může zdát, že správný formát obuvi není důležitý, ale ve skutečnosti hraje klíčovou roli pro pohodlí při nošení. Důkladně se podívejte na švy, aby boty nechodky netlačily na nohy a kotníky miminka. Lehkost a flexibilita. Boty nechodky by měly být jako druhá kůže pro dítě. Čím méně tuhé botičky, tím lépe! Správné zapínání. Díky tomu se boty nebudou sklouzávat nebo padat. Nejlepší v tomto případě jsou modely na suchý zip, které umožňují snadné nastavení. Nepříliš velká velikost. Již jsme zmínili, že byste neměli kupovat boty nechodky „na těsno“, ale příliš velká obuv také může způsobit více škody než užitku. Ležící miminko, které intenzivně pohybuje a hraje si s nožičkami, může v takovém případě utrpět nepříjemné oděrky. U starších dětí mohou příliš velké botičky vést k stahování prstů, které se snaží takto zachytit povrch.

Botičky nechodky od Zoya Fashion V nejnovější kolekci Zoya Fashion najdete elegantní a teplé boty nechodky pro dívky, které jsou ideální pro zimní stylizace.

Kdo říkal, že zimní obuv pro dítě musí být šedá a nudná? Díky krásným doplňkům jako jsou andělská křídla a třpytivé korunky bude na vaše dítě upoutána pozornost během každé procházky. Prohlédněte si nyní dostupné modely v záložce BOTY PRO DÍVKY.

Přidat komentáře (0)

Submit
nahoru
Sklep jest w trybie podglądu
Zobrazit plnou verzi stránky
Sklep internetowy Shoper Premium